INVL Logo

„INVL Renewable Energy Fund I“ perka 174 MW galios saulės parko projektą Rumunijoje

„INVL Asset Management“ valdomas  į atsinaujinančios energetikos projektus investuojantis fondas „INVL Renewable Energy Fund I“ sudarė sutartį dėl 174 megavatų (MW) galios saulės parko projekto Rumunijoje įsigijimo. Bendros investicijos į fondo projektus Rumunijoje gali siekti apie 350 mln. eurų.

Fondas 174 MW projektą perka dar prieš projektui užsitikrinus prisijungimo prie tinklų galią, tačiau tai planuojama atlikti per 2023 metų pirmąjį ketvirtį, o statybų fazę planuojama pasiekti  kitų metų ketvirtąjį ketvirtį. Po šio įsigijimo bendra 8-ių vystomų saulės parkų projektų Rumunijoje galia išaugo iki 442,7 MW,  iš kurių beveik 268 MW galios projektų jau turi prisijungimo prie tinklų sąlygas, o 42,7 MW  – ir statybos leidimus.

„Į patrauklią atsinaujinančios energetikos projektams Rumunijos rinką įžengėme šių metų pradžioje, tačiau sudaryti sandoriai liudija apie mūsų nusiteikimą tapti svarbiu šios rinkos dalyviu. Esame dėkingi Rumunijoje dirbantiems partneriams už pagalbą plečiant vystomą portfelį. Su nekantrumu laukiame projektų statybų pradžios ir tikimės sėkmingo bendradarbiavimo su bendruomenėmis, kuriose vystome projektus, bei tokių projektų vystymą prižiūrinčiomis institucijomis. Atsižvelgiant į vystomąjį saulės parkų projektų portfelį, fondo investicijos Rumunijoje gali siekti apie 350 mln. eurų“, – sako „INVL Renewable Energy Fund I“ vadovaujantis partneris Liudas Liutkevičius.

Pasak jo, pirmieji saulės jėgainių projektai pasieks statybų fazę dar šių metų pabaigoje. Planuojama, kad jau 2023 metų pirmojo ketvirčio pabaigoje prasidės ir pirmieji saulės parkų statybos darbai. Visų saulės parkų statyba turėtų būti užbaigta iki 2025-ųjų trečiojo ketvirčio pabaigos.

Be Rumunijos „INVL Renewable Energy Fund I“ taip pat vysto daugiau nei 32 MW galios saulės parkų projektus Lenkijoje. Dalies parkų Lenkijoje statybą planuojama pradėti kitų metų pirmąjį pusmetį, o pačias jėgaines numatoma pasiūlyti įsigyti galutiniams vartotojams, siekiantiems patenkinti savo elektros energijos poreikius.

Bendras „INVL Renewable Energy Fund I“  vystomų projektų portfelis jau siekia 475 MW galią.

Šiuo metu vyksta fondo investicinių vienetų platinimas. Į atsinaujinančios energetikos projektus investuojantis „INVL Renewable Energy Fund I“ laukia investuotojų paraiškų iki šių metų lapkričio vidurio. Investicijos į fondą suteikia investuotojams galimybę diversifikuoti lėšas geografiškai, reikšmingai prisidėti prie atsinaujinačios energetikos plėtros ir uždirbti  konkurencingą investicijų grąžą.

Pagal „INVL Renewable Energy Fund I“ investavimo strategiją investuotojų lėšos yra įdarbinamos į atsinaujinančios energetikos projektus (sausumos vėjo ir didelio masto (angl. utility scale) saulės jėgainių parkus) ES ir NATO  narių valstybių teritorijoje.  Dabar fondas koncentruojasi į Vidurio Rytų Europos šalis, kuriose mato didelį augimo potencialą.

Apie „INVL Renewable Energy Fund I“

 2021 m. liepos 20 d. turto valdymo bendrovės „INVL Asset Management“ įsteigtas informuotiesiems investuotojams skirtas subfondas investuoja į ankstyvos ir vidutinės vystymo stadijos atsinaujinančios energetikos (saulės, vėjo) projektus, kurie apima naujų jėgainių statybą, jėgainių eksploatavimui reikalingos infrastruktūros sukūrimą ir (arba) įsigijimą bei efektyvų turimų jėgainių valdymą Europos Sąjungoje ir Europos Ekonominės Erdvės valstybėse-narėse. 

„INVL Asset Management“ priklauso Baltijos šalyse pirmaujančiai investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupei INVL.