INVL Logo

„INVL Renewable Energy Fund I“ pasirašė 25 mln. eurų paskolos sutartį su „Kommunalkredit“ saulės elektrinių statybai Rumunijoje

„INVL Asset Management“ valdomas į atsinaujinančios energetikos projektus investuojantis fondas „INVL Renewable Energy Fund I“ pasirašė sutartį su „Kommunalkredit Austria AG“ („Kommunalkredit“) dėl 25 mln. eurų paskolos. Už paskolą gautos lėšos bus naudojamos 51 megavato (MW) galios saulės elektrinių statybai Rumunijoje finansuoti.

„Rumunijos rinką vertiname kaip itin sparčiai besivystančią Europos Sąjungos (ES) rinką, kuri skiria daug dėmesio atsinaujinančios energetikos projektų vystymui. Tikimės, kad fondo investicijos į atsinaujinančios elektros energijos gamybos pajėgumų plėtrą svariai prisidės prie taršos mažinimo ir energetinio saugumo didinimo Rumunijoje“, – sako „INVL Renewable Energy Fund I“ vadovaujantis partneris Liudas Liutkevičius.

Iš viso „INVL Renewable Energy Fund I“ Rumunijoje investuoja į 8-is saulės elektrinių, kurių bendra galia siekia 451 MW, projektus.

Bendras „INVL Renewable Energy Fund I“ vystomų atsinaujinančios energetikos projektų portfelis yra 483 MW galios. Be Rumunijos, fondas Lenkijoje vysto daugiau nei 32 MW galios saulės parkų projektus. Numatoma, kad bendros fondo investicijos į projektus Rumunijoje ir Lenkijoje sudarys daugiau kaip 330 mln. eurų. Visų saulės parkų statyba šiose šalyse turėtų būti užbaigta iki 2025 metų pabaigos.

Pritraukiant Austrijos banko finansavimą, „INVL Renewable Energy Fund I“ konsultavo Vokietijos finansinių konsultacijų įmonė „Capcora“ ir Rumunijos teisinių paslaugų įmonė „Glodeanu & Partners“.

Apie „INVL Renewable Energy Fund I“

2021 m. liepos 20 d. turto valdymo bendrovės „INVL Asset Management“ įsteigtas informuotiesiems investuotojams skirtas subfondas investuoja į ankstyvos ir vidutinės vystymo stadijos atsinaujinančios energetikos (saulės) projektus, kurie apima naujų jėgainių statybą, jėgainių eksploatavimui reikalingos infrastruktūros sukūrimą ir (arba) įsigijimą bei efektyvų turimų jėgainių valdymą Europos Sąjungoje ir Europos Ekonominės Erdvės valstybėse-narėse. 

„INVL Asset Management“ priklauso Baltijos šalyse pirmaujančiai investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupei INVL.

Apie INVL

INVL – tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 2 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau kaip 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

Apie Kommunalkredit Austria AG 

„Kommunalkredit“ specializuojasi infrastruktūros ir energetikos projektų finansavime. Kartu su savo klientais bankas kuria vertę, kuri nuolat gerina žmonių gyvenimą. Taip jis palengvina infrastruktūros objektų statybą ir eksploatavimą, derindamas projektų savininkų ir plėtotojų finansavimo poreikius su augančiu investuotojų, ieškančių tvarių investavimo galimybių, skaičiumi. Pagrindinės investicijų sritys yra energetika ir aplinkosauga, komunikacija ir skaitmenizacija, transportas, socialinė infrastruktūra, gamtos ištekliai.