INVL Logo

„INVL Renewable Energy Fund I“ pradeda naują fondo vienetų platinimą

„INVL Asset Management“ valdomas į atsinaujinančios energetikos projektus investuojantis fondas „INVL Renewable Energy Fund I“ pradeda naują fondo vienetų platinimą. Juos platina INVL Šeimos biuras.

„Pereiname į naują atsinaujinančios energetikos projektų įgyvendinimo etapą – pradedame saulės parkų statybas ir tam siekiame papildomai pritraukti investuotojų lėšų“, – teigia „INVL Renewable Energy Fund I“ vadovaujantis partneris Liudas Liutkevičius.

Atsinaujinanti energetika yra patraukli turto klasė aplinkos apsaugos, ekonominiu ir energetinės nepriklausomybės atžvilgiu. Investicijos į fondą suteikia investuotojams galimybę diversifikuoti lėšas geografiškai, uždirbti patrauklią investicijų grąžą ir prisidėti prie poveikio klimato kaitos mažinimui. „INVL Renewable Energy Fund I“ iš investuotojų jau yra pritraukęs 52,9 mln. eurų.

Minimali investavimo į „INVL Renewable Energy Fund I“ suma siekia 125 tūkst. eurų. Bendra fondo veiklos trukmė – iki 7 metų (iki 2028 metų rugpjūčio mėn.), o investavimo periodas – iki 4 metų (iki 2025 metų rugpjūčio mėn.). Esant poreikiui, fondo veikla gali būti pratęsta dar dvejiems metams.

Šiuo metu „INVL Renewable Energy Fund I“ koncentruojasi į Rumunijos ir Lenkijos rinkas, kuriose fondo valdytojai mato didelį augimo potencialą. Šiose rinkose dėl elektros energijos gamybos balanso specifikos yra reikalingi nauji elektros gamybos pajėgumai, valstybės palaiko atsinaujinančios energetikos plėtrą.

Bendras „INVL Renewable Energy Fund I“ vystomų projektų portfelis yra daugiau kaip 470 megavatų (MW) galios. Vien Rumunijoje investuojama į 8-ių saulės parkų, kurių statyba turėtų būti užbaigta iki 2025-ųjų trečiojo ketvirčio pabaigos, projektus. Bendros numatomos investicijos į fondo atsinaujinančios energetikos projektus Rumunijoje – apie 350 mln. eurų. Įgyvendinus saulės parkų projektus Lenkijoje, jėgaines numatoma pasiūlyti įsigyti galutiniams vartotojams, siekiantiems patenkinti savo elektros energijos poreikius.

Apie „INVL Renewable Energy Fund I“

2021 m. liepos 20 d. turto valdymo bendrovės „INVL Asset Management“ įsteigtas informuotiesiems investuotojams skirtas subfondas investuoja į ankstyvos ir vidutinės vystymo stadijos atsinaujinančios energetikos (saulės, vėjo) projektus, kurie apima naujų jėgainių statybą, jėgainių eksploatavimui reikalingos infrastruktūros sukūrimą ir (arba) įsigijimą bei efektyvų turimų jėgainių valdymą Europos Sąjungoje ir Europos Ekonominės Erdvės valstybėse-narėse. 

„INVL Asset Management“ priklauso Baltijos šalyse pirmaujančiai investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupei INVL.